Projekty współpracy

Kreator Przedsiębiorczości

DYŻUR KSIEGOWEJ I RADCY PRAWNEGO

ZAPRASZAMY DO LOKALNEGO CENTRUM WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI.

Informujemy, że w dniu  11 października  2018r. W godz. 9:30-15:30  w ramach projektu pn. „kreator przedsiębiorczości”  dyżur  będzie prowadziła księgowa.

Informujemy, że w dniu  12 października  2018r. W godz. 10:00-15:00  w ramach projektu pn. „kreator przedsiębiorczości”  dyżur  będzie prowadził radca prawny.

Kreator Przedsiębiorczości - Lider Biznes

Zapraszamy szkoły średnie oraz  ich uczniów z terenu LGD „Region Włoszczowski” do udziału  w międzynarodowym projekcie  współpracy pn. „Kreator Przedsiębiorczości”, panel Laboratorium Przedsiębiorczości , działanie Lider Biznes.
Do pobrania regulamin projektu oraz niezbędne dokumenty, które należy złożyć w Biurze Lokalnej Grupy Działania  „Region Włoszczowski”

do dnia 20 października 2018r.

Formularz zgłoszeniowy grupy

Karta uczestnika

Regulamin doradztwa i usług świadczonych w ramach projektu "Kreator Przedsiębiorczości"

Międzynarodowy projekt współpracy  "Kreator Przedsiębiorczości"

Ideą międzynarodowego  projektu współpracy pn. „Kreator Przedsiębiorczości”   są działania wspierające  i promujące szeroko rozumianą przedsiębiorczość , realizowane  poprzez Lokalne Centra  Wspierania Przedsiębiorczości, które swoimi działaniami będą  stwarzać warunki  do powstawania stabilnych przedsiębiorstw, wspierania istniejących firm oraz kształtowania postaw przedsiębiorczych wśród dzieci i młodzieży. Grupami docelowymi projektu będą dzieci przedszkolne, dzieci ze szkół podstawowych i wygaszanych gimnazjów, młodzież szkół średnich, osoby chcące założyć własną działalność gospodarczą, przedsiębiorcy oraz organizacje pozarządowe, które prowadzą działalność gospodarczą, odpłatną działalność pożytku publicznego lub działają w zakresie szeroko rozumianego rozwoju lokalnego, którego elementem jest rozwój gospodarczy obszaru. Działania w ramach projektu zostały podzielone na dwa panele:

1. Laboratorium Przedsiębiorczości – skierowane do dzieci i młodzieży, którego celem jest kształtowanie postaw przedsiębiorczych u dzieci i młodzieży, wzmacnianie samodzielności, kreatywności, umiejętności organizacyjnych, motywacja do rozwoju własnej osobowości, edukacja finansowa. Założeniem zadania jest propagowanie idei oszczędzania, kształtowanie nawyku systematycznego oszczędzania oraz racjonalnego gospodarowania środkami finansowymi, poznanie zagadnienia przedsiębiorczości, analiza swoich mocnych i słabych stron oraz wykorzystanie swoich umiejętności i pasji w prowadzeniu firmy. W ramach działań Laboratorium zostaną zrealizowane następujące przedsięwzięcia: Akademia Lidera Biznesu, panele warsztatów – symulacja biznesu, obóz szkoleniowo-wypoczynkowy dla dzieci ze szkół podstawowych i średnich, rywalizowanie poprzez gry strategiczne oraz wyjazdy zagraniczne  do Partnera na Słowację;
  2. Lokalne Centrum Wspierania Przedsiębiorczości – panel skierowany do osób chcących założyć własną działalność gospodarczą, przedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych, w ramach którego zostaną zrealizowane następujące przedsięwzięcia: adaptacja oraz wyposażenie pomieszczeń na LCWP, szkolenia personelu LCWP, funkcjonowanie LCWP, usługi dla przedsiębiorców i PES, szkolenia dla osób planujących założenie własnej działalności gospodarczej, przedsiębiorców i PES, organizacja staży i wizyt studyjnych, wyjazdy do Partnera z zagranicy-wymiana doświadczeń, utworzenie przedsiębiorstwa społecznego.

Partnerzy projektu:

1. Lokalna Grupa Działania „Region Włoszczowski” Włoszczowa