Projekty współpracy

Marsz po Zdrowie

UWAGA!!! KONKURS!!!
tu znajdziesz trasy
W dniu 27 sierpnia 2021r. wraz z reprezentantami Gminy Żytno uczestniczyliśmy w rajdzie Nordic Walking w gminie Samborzec.
Rajd był jedną z części projektu współpracy pn.: „Marsz po zdrowie” realizowanym przez osiem LGD z województwa świętokrzyskiego.
Dziękujemy ślicznie organizatorowi Lokalnej Grupie Działania "Ziemia Sandomierska" za gościnność.

W dniu 8 sierpnia 2021r. wraz z członkami Stowarzyszenia "Klub Seniora w Gminie Kluczewsko" uczestniczyliśmy w rajdzie Nordic Walking w gminie Skarżysko Ķościelne.
Dziękujemy ślicznie organizatorowi Stowarzyszeniu Lokalnej Grupie Działania "Razem na Piaskowcu" za gościnność i przygotowanie tak pysznego poczęstunku.

28 sierpnia 2020 r. w Wielkiej Wsi – gm. Wąchock odbył się Rajd Nordic Walking, zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania Wokół Łysej Góry. Impreza odbyła się ramach projektu współpracy ,,Marsz po Zdrowie”, gdzie nasza LGD jest partnerem.

Wydarzenie rozpoczęło się rejestracją uczestników. Organizatorzy zapewnili możliwość wypożyczenia kijów, które dla każdego uczestnika dopasował wykwalifikowany instruktor. Przed wyruszeniem na trasę przeprowadzona została rozgrzewka oraz instruktaż poprawnej techniki chodzenia z kijami. Po intensywnej rozgrzewce uczestnicy rajdu wyruszyli, by pokonać pieszo 6-kilometrową trasę.

Po około 90-ciu minutach pierwsi uczestnicy rajdu zaczęli pojawiać się na mecie. Kiedy wrócili wszyscy członkini z ekipy „Marszu po zdrowie” przeprowadziła intensywnie rozciąganie po treningowe.

Spalone kalorie zostały uzupełnione słodką przekąską przygotowaną przez Karola Dreja z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wąchocku.

Wśród uczestników rajdu była silna grupa przedstawicieli LGD ,,Region Włoszczowski”.

Przedstawiciele LGD „Region Włoszczowski” zwiedzili także ciekawe zakątki Wąchocka.

W dniu 2 lipca w Opatowie wraz z członkami Stowarzyszenia "Klub Seniora w Gminie Kluczewsko" uczestniczyliśmy w rajdzie inaugurującym powstanie dwóch tras Nordic Walking w tej gminie.
Rajd był częścią projektu współpracy pn.: „Marsz po zdrowie” realizowanym przez osiem LGD z województwa świętokrzyskiego. Celem projektu jest podniesienie atrakcyjności terenów partnerskich LGD poprzez poszerzenie i promocję oferty turystycznej, rozwój turystyczny obszaru oraz stworzenie warunków do rozwoju przedsiębiorczości na terenie ośmiu LGD-ów. Projekt dofinansowany jest ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach Działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, Poddziałania 19.3 Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania.

Trasy Nordic Walking na terenie Lokalnej Grupy Działania "Region Włoszczowski"

Kluczewsko

Żytno

Włoszczowa