Piknik Rodzinny w Żytnie

W dniu 04.06.2017r. w miejscowości Żytno odbył się  „Piknik Rodzinny” połączony z „Regionalnym  Przeglądem Orkiestr Dętych” działających na obszarze  LGD "Region Włoszczowski" w ramach projektu własnego.  W/w impreza została zainaugurowana koncertem dla mam, przygotowanym przez dzieci z Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Żytnie. Następnie Orkiestry Dęte przemaszerowały w barwnej  paradzie z placu pod Urzędem Gminy na Stadion Sportowy, gdzie rozpoczął się wspomniany już przegląd Orkiestr Dętych. Kolejnym punktem imprezy był występ dzieci i młodzieży szkolnej. Swój repertuar zaprezentowała również Radomszczańska Kapela Podwórkowa, która przedstawiła znane i lubiane piosenki oraz wesołe szlagiery podwórkowe. Podczas imprezy najlepsze orkiestry dęte za swój występ zostały nagrodzone bonami na zakup instrumentów muzycznych. Po wręczeniu nagród odbył się koncert gitarowy w wykonaniu Krzysztofa Konderaka. Następnym punktem imprezy było losowanie głównych nagród z loterii fantowej oraz licytacja. Punktem kończącym imprezę był występ zespołu BAKAMA KUROWSCY. Głównym  celem organizowanego wydarzenia było przede wszystkim wskazanie potencjału drzemiącego w lokalnych społecznościach, poprzez tworzenie i prowadzenie takich orkiestr. Zazwyczaj Orkiestry Dęte funkcjonują przy ochotniczych strażach pożarnych, które niejednokrotnie są jedynymi organizacjami pozarządowymi, działającymi na terenach poszczególnych miejscowości, dzięki którym może rozwijać się społeczeństwo obywatelskie. Podczas imprezy Orkiestry Dęte działające na obszarze działania LGD „Region Włoszczowski”, mogły wykazać się znajomością utworów muzycznych charakterystycznych dla danego regionu oraz umiejętnościami gry na poszczególnych instrumentach. Występy Orkiestr Dętych pochodzących z różnych regionów to wspaniała i innowacyjna  forma promocji danego obszaru oraz doskonały sposób na łączenie tradycji z nowoczesnością, ze względu na to iż niejednokrotnie członkami takich orkiestr są całe rodziny. Orkiestry w szczególny sposób łączą społeczność danej miejscowości i całego regionu.

admin, 2017-06-05 08:25:56 Wstecz