Relacja z Pikniku "Majówka Europejska"

2 maja na pl. Wolności we Włoszczowie już po raz kolejny byliśmy współorganizatorami Pikniku „Majówka Europejska” połączony z obchodami Święta Flagi.

Piknik rozpoczęło uroczyste wciągnięcie na maszt flagi państwowej i odegranie hymnu Polski na placu Konstytucji 3 Maja. złożenie kwiatów pod pomnikiem Niepodległości, a następnie barwny korowód dzieci i młodzieży, prezentujących poszczególne państwa Unii Europejskiej, przemaszerował na Plac Wolności w tzw. Paradzie Schumana – udział w paradzie zgłosiło 15 grup z terenu działania Lokalnej Grupy Działania „Region Włoszczowski”. W rynku uczestnicy Parady zaprezentowali krótką charakterystykę państwa, które wybrali.

Pięć najlepszych grup zostało nagrodzonych, wśród nich są:

miejsce 1 – Publiczna Szkoła Podstawowa w Żytnie – prezentujące Czechy

miejsce 2 – Zespół Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie – Portugalia

miejsce 3 – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gidlach – Hiszpania

i dwa wyróżnienia dla:

Publicznego Gimnazjum nr 2 we Włoszczowie

Placówki Wsparcia Dziennego we Włoszczowie

Zaszczytnym punktem Majówki było wspólne ułożenie flagi Polski przez uczestników pikniku.

W ramach Majówki Europejskiej odbył się również konkurs kulinarny „Apetyt na… Potrawy z Grilla IV”, w tym roku było 5 podmiotów biorących udział w konkursie. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, a w tym roku pierwsze miejsca zajęli:

I miejsce: Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej „ZRYW Secemin” - „Zrywnie zakręcona polędwiczka”

II miejsce: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Żytno – „Grillowe żeberka”

III miejsce: Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kluczewsko „Od pomysłu do Działania” – „Wyluzowany kurczak”

wyróżnienia otrzymali:

Koło Gospodyń Wiejskich „Gościnianki” – „Karczek z grilla”

Sołectwo Karsy gm. Kobiele Wielkie – „Przysmak Sołtysa”

Na scenie wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Włoszczowy, Powiatowa Kapela Włoszczowska i Radomszczańska Kapela Podwórkowa.

Patronatem honorowym Piknik „Majówka Europejska” objęła Posłanka do Parlamentu Europejskiego Róża Thun, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, Starosta Włoszczowski Jerzy Suliga oraz Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek. Opieką medialną objęła TVP3 Kielce. Patronatem medialnym wydarzenie objęte zostało przez Orbital Center Spółdzielnię Socjalną –Telewizja Online, TVWłoszczowa.pl – Marek Baran.

admin, 2017-05-09 13:11:32 Wstecz