V Powiatowy Bieg Niepodległości

75 uczestników wzięło udział w V Powiatowym Biegu Niepodległości we Włoszczowie. 20 kobiet i 55 mężczyzn pokonało 10 kilometrową, leśną trasę w miejscowości Belina k. Włoszczowy.

Jako pierwszy linię mety, po czasie  34 min 35 s., przekroczył Piotr Jaśtal z Domaszowic. W dalszej kolejności na mecie pojawili się Jakub Caban - Moskorzew oraz Michał Jamioł - Kielce. Wśród Pań najszybsza okazała się Wioleta Jończyk z Daleszyc z czasem 45 min 04 s., drugą Panią na mecie była Anna Latkowska - Kielce, natomiast trzecią – Olga Pierzak – Drochów Dolny. Każdy z uczestników wyposażony został w dwa chipy do elektronicznego pomiaru czasu.

Biegacze, którzy uplasowali się na podium, nagrodzeni zostali medalami, sprzętem sportowym oraz pucharami. Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a wśród wszystkich osób biorących udział w biegu rozlosowano około 60 nagród – niespodzianek. Zostały przyznane również specjalne nagrody dla pierwszych biegaczy z Powiatu Włoszczowskiego w kategorii  mężczyzn- Michał Prymas i kobiet – Renata Kościołek. Po zakończonej rywalizacji wydany został uczestnikom ciepły posiłek i napoje.

Organizatorami biegu byli:

- Lokalna Grupa Działania „Region Włoszczowski”,

- ZHP Hufiec Szczekocińsko-Włoszczowski im. Aleksego Dawidowskiego ps. „Alek”.

Zakład Piekarniczy Józef Ochocki

Nagrody dla uczestników biegu wręczyli: Dyrektor Biura LGD „Region Włoszczowski” Cezary Huć, Zastępca Komendanta Hufca Szczekocińsko-Włoszczowskiego hm Roman Kaczmarek, Wicestarosta Zbigniew Krzysiek oraz Zastępca Burmistrza Gminy Włoszczowa Sławomir Owczarek.

Relację z V Powiatowego Biegu Niepodległości można obejrzeć na stronie internetowej TV Włoszczowa: www.tvwloszczowa.pl/strona/index.php?film_id=W2uJj1IQFQ8.

admin, 2016-11-15 15:28:13 Wstecz