Lista rankingowa dodatkowego wsparcia pomostowego w projekcie "LGD-owskie wsparcie w biznesowym starcie"

admin, 2018-05-23 13:21:48

Projekt współpracy "Kreator Przedsiębiorczości" - konkurs

Serdecznie zapraszamy uczniów z klas IV-VII szkół podstawowych oraz wygaszanych gimnazjów z terenu LGD "Region Włoszczowski" do udziału w projekcie "Kreator Przedsiębiorczości", panel Labolatorium Przedsiębiorczości, działanie Junior Biznes. Poniżej do pobrania dokumenty projektowe:

Regulamin projektu

Karta zgłoszenia

Formularz zgłoszeniowy dla grupy

Karta uczestnika

Wzór biznesplanu

Regulamin Konkursu "ABC ekonomii"

admin, 2018-05-23 12:58:05

Zaproszenie na Walne Zebranie Członków

admin, 2018-05-22 15:20:59

Konsultacje zmian w LSR na wniosek Zarządu LGD

W dniu 16.05.2018r. na posiedzeniu Zarządu został złożony wniosek o wprowadzenie zmian w Lokalnej Strategii Rozwoju.

Poniżej zamieszczamy Wniosek Zarządu oraz formularz zgłaszanie ewentualnych uwag.

Wniosek Zarządu

Formularz uwag.docx

Załącznik nr 1 do wniosku

admin, 2018-05-21 12:06:54

"Reymont w gościenie u Hetmana"

W dniu 05 maja 2018r. został zorganizowany Piknik pn. „Reymont w gościnie u Hetmana”, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Włoszczowy, jak również całego regionu.

Impreza została zainaugurowana uformowaniem barwnego korowodu reprezentacji państw, obok Urzędu Gminy Włoszczowa, w którym uczestniczyły dzieci poszczególnych szkół z obszaru działania Lokalnej Grupy Działania „Region Włoszczowski”, włodarze, organizatorzy oraz zaproszeni goście.

Każda drużyna reprezentująca daną szkołę  - a było ich czternaście –prezentowała inny kraj wchodzący w skład Unii Europejskiej. Tak przepiękna Parada Schumana przemaszerowała na Plac Wolności we Włoszczowie. Celem Parady Schumana była wspólna manifestacja przywiązania do wartości europejskich i wyrażenie poparcia dla integracji europejskiej oraz poznanie wspólnych elementów historii Polski i innych państw Unii Europejskiej przez mieszkańców obszaru LGD „Region Włoszczowski” i działania Hufca ZHP Szczekocińsko – Włoszczowskiego.

Na Placu Wolności, każda drużyna wchodziła na scenę i przedstawiała przygotowany przez siebie występ artystyczny dotyczący państwa, które wybrała do reprezentacji.

Najciekawsze występy, gdzie dodatkowe punkty można było uzyskać za ukazanie wkładu Polski w historię i kulturę wybranego kraju lub wkład wybranego kraju w historię i kulturę Polski, zostały nagrodzone.

Klasyfikacja końcowa:

- I miejsce – Zespół Przedszkolno-Szkolny w Kluczewsku i Świetlica Podwórkowa w Kluczewsku - reprezentowane państwo – Polska;

- II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Żytnie - reprezentowane państwo Francja;

- III miejsce – Zespół Przedszkolno-Szkolny w Komornikach - reprezentowane państwo – Hiszpania;

- Wyróżnienie – Zespół Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie i 10 Drużyna Harcerska „KAKTUS” - reprezentowane państwo – Włochy;

- Wyróżnienie – Szkoła Podstawowa w Radkowie oraz 5 Drużyna Harcerska - reprezentowane państwo – Czechy;

Fundatorami nagród za udział w Paradzie Schumana byli: Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka Hufiec ZHP Szczekocińsko – Włoszczowski, Burmistrz Gminy Włoszczowa oraz Starosta Włoszczowski.

Następnym punktem imprezy było wspólne ułożenie flagi przez uczestników pikniku.

Już podczas trwających występów dzieci i młodzieży, rozpoczął się Konkurs kulinarny „Smaki Wesela Boryny”. Udział w tym konkursie wzięło osiem organizacji pozarządowych z obszaru działania LGD „Region Włoszczowski”, tj.

  1. ZHP Hufiec Szczekocińsko-Włoszczowski”;
  2. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Żytno;
  3. Koło Gospodyń Wiejskich „Gościnianki”;
  4. Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kluczewsko „Od pomysłu do działania”;
  5. Sołectwo Karsy Jan Niedźwiedzki;
  6. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we Włoszczowie;
  7. Anna Cykowska i Jolanta Kowalska;
  8. Stowarzyszenie „Wielu Pokoleń Jesteśmy Solą Tej Ziemi”.

Każdy podmiot przygotowywał jedną potrawę, która według tradycji mogła być podawana na Weselu Boryny, a następnie została poddana ocenie komisji konkursowej oraz uczestnikom pikniku (każdy podmiot wydał po 100 porcji przygotowanej potrawy). Po zaciętej rywalizacji klasyfikacja końcowa wyglądała w sposób następujący:

I miejsce: Sołectwo Karsy Jan Niedźwiedzki - „Półmiski jadła weselnego Macieja i Jagny”

II miejsce: Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kluczewsko „Od pomysłu do działania” – „Hetmański prosiak biesiadny”

III miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we Włoszczowie – „Kapusta z mięsem i grochem”

Na scenie gospodarzami byli Hetman Czarniecki i Reymont, którzy w barwny sposób prowadzili całą imprezę. Podczas pikniku wystąpiła Radomszczańska Kapela Podwórkowa, Kapela Powiatowa, Zespół Moskorzewianie, odbyła się inscenizacja Wesela Boryny. W czasie imprezy odbył się także występ grupy tanecznej z teatrem ognia oraz przez cały czas trwania pikniku prowadzone były warsztaty bębniarskie „Rytm Żywiołów”.

Niestety z przyczyn nie zależnych od nas nie mógł odbyć się występ Zespołu „LONG&JUNIOR” i na zakończenie pikniku jako gwiazda wieczoru wystąpił zespół „HELOU”.

Patronatem honorowym Majówka 2018 „Reymont w Gościnie u Hetmana” objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, Starosta Włoszczowski Jerzy Suliga oraz Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek. Patronatem medialnym wydarzenie objęte zostało przez TVWłoszczowa.pl – Marek Baran.

                                                                      

admin, 2018-05-07 11:26:14

Zapraszamy na Majówkę "Reymont w gościnie u Hetmana"

admin, 2018-04-25 11:25:47

Ważna Informacja

admin, 2018-04-18 12:59:25

Wyniki konkursu nr 1/2018/G

Wyniki naboru wniosków nr 1/2018/G

 w  ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność”, na Przedsięwzięcie:

1.1.4 Marketing gospodarczy obszaru

Wyniki

admin, 2018-04-05 20:05:17

Lgd-owskie wsparcie

Lokalna Grupa Działania „Region Włoszczowski” informuje, że uczestnicy "LGD - owskiego wsparcia w biznesowym starcie" mają możliwość ubiegania się o przyznanie dodatkowego wsparcia pomostowego.

W załączeniu regulamin oraz załączniki, które przedsiębiorca może składać w terminie od 16.04.2018r. do 23.04.2018r. do Biura Projektu we Włoszczowie , ul. Wiśniowa 23 

REGULAMIN PRZYZNANIA PRZEDŁUŻONEGO WSPARCIE POMOSTOWEGO  

ZAŁĄCZNIKI DO REGULAMINU

admin, 2018-04-05 12:24:56

Życzenia

admin, 2018-03-28 10:29:10Lokalna Grupa Działania
"Region Włoszczowski"
ul. Wiśniowa 23
29 - 100 WŁOSZCZOWA
Biuro czynne:
pn. - pt. w godz. 7:30 - 15:30
(48) 41 394 14 05

tel.  573 402 311

       502 078 325

      

lgd_wloszczowa@wp.pl

Inspektor Danych Osobowych

Arkadiusz Zarębski

tel. 786 816 337


Kliknij tutaj jeśli akceptujesz informację o plikach cookie
Używamy plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, oraz ułatwienia korzystania ze strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w [Polityce prywatności].